Jak správně instalovat filtr na vodu I
08.08.2016K vlastnímu upevnění filtru použijte držák příslušný k jednotlivým druhům a velikostem filtrů. Pokud je přítomen nebo předpokládán vyšší tlak než uvedený na štítku filtru, měl by být před filtrační zařízení nainstalován redukční ventil a zpětná klapka, která sníží tlak na hodnotu odpovídající potřebám filtračního zařízení (max. 7 bar). Pokud bude zařízení montováno na potrubí ovlivněné vodními rázy (např. před pákové, rychlouzavírací vodovodní baterie), měla by být instalace osazena i kompenzátorem hydraulických rázů a zpětnou klapkou.
Filtry se nemontují přímo do pevných rozvodů! Pro napojení filtrů doporučuji použít pružný (tlakový) nerezový vlnovec. Pro spojení filtru a vlnovce použijte mosazné šroubení s válcovým závitem. Šroubení s kuželovým závitem je zakázáno používat z důvodu roztržení mosazné vložky v hlavě filtru při utahování. K utěsnění závitu použijte pouze teflonovou pásku. Nikdy nepoužívejte konopí! Doporučuji použít vsuvky s o-kroužkem, které těsní bez vzniku vnitřních tlaků (zamezují poškození závitu a hlavy filtru).
Pro pozdější snadnější výměnu filtračních vložek namontujte před a za filtrační zařízení uzavírací kulové kohouty na vodu příslušných rozměrů s mosazným šroubením. Při uvedení filtrů do provozu, stejně jako při výměně filtračních patron, musíte zařízení odvzdušnit ventilem umístěným v hlavě filtru. Před samotnou výměnou filtrační patrony zavřete kulový kohout na vstupu a otevřete odvzdušňovací ventil na hlavě filtru, aby se vyrovnal tlak uvnitř filtru s atmosférickým tlakem okolí. Bez toho filtr nerozšroubujete.
Jednoduché instalační video si můžete pustit tady. Kdyby nebylo něco jasné, tak volejte nebo pište. Rádi poradíme.
Zpět na blog